RIZIN zinātniskās pasakas "Solu Juno Ori misija" 1. daļa sinopse

Zinātniskā pasaka stāsta par trīs Gaismas būtņu — Solu, Juno un Ori — piedzīvojumiem slepenā misijā uz planētas Zeme.

Draudzenes mīt ļoti tālā Visumā un nodarbojas ar saviem ikdienas darbiņiem — lipina planētas, dokumentē Visuma dzīvi, plāno, kā aizšūt melnos caurumus, klausās sfēru mūziku un jautrojas… līdz brīdim, kad Opis — viens no tālā Visuma galvenajiem vadoņiem — viņas izsauc uz pārrunām. Opis drosmīgās un enerģiskās draudzenes nolēmis sūtīt palīdzības misijā uz planētu Zeme. Viņas nav priecīgas par šādu pavērsienu: jāpārtop cilvēku veidolā, jāzaudē lielākā daļa garīgo spēju un jāpamet iesāktie darbi.

Vienīgā, kas ik pa reizei atļaujas iebilst Opim, ir viņa mazmeita Solu — īsts nemiera gars, kuram likumi nav rakstīti. Solu ir pārņemta ar vēlmi iegūt visvisādas zināšanas lielā apjomā, jo lielā sapņotāja cer reiz pārvaldīt kādu no visumiem, tāpēc par došanos misijā viņa ir īpaši neapmierināta. Arī mazā Juno ir noskumusi par paredzamo misiju, tomēr ir pieķērusies Solu un gatava doties līdzi draudzenei. Toties Ori uz jauno uzdevumu raugās cerīgi — gan jau arī uz tālās planētas būs, ko darīt. Ja misija, tad misija!

Sākas draudzeņu ceļojums uz tālo un bīstamo planētu. Lidojot astroplānā uz Piena Ceļa galaktiku, viņas astroplanšetē meklē informāciju, apgūst jaunvārdus „piens”, „krējums”, „biezpiens”, „sviests”, kurus ļoti iecienījuši galaktikas iemītnieki, un spriež par brīvo Gribu, kas varētu glābt viņas turpmākajos simts gados.

Nolaidušās uz Zemes, viņas iepazīstas ar zemiešiem, kuri izveidojuši neparastas dzīvojamās mājas un draudzīgi mīt pašradītajā komūnā ļoti skaistā, gleznainā vietā paliela ezera krastā. Jaunie kaimiņi ir visdīvaināko sugu pārstāvji. Zaļā pļāpa Tīna ir meitene varde, kura nodarbojas ar dimantu biznesu, kurai ir viedoklis pilnīgi par visu un kura arī oponē pilnīgi visam. Tīnas dēliņš Kāpostiņš, saukts Dēlīt’s, nesen ir izšķīlies no olas, kuru Tīna atradusi savā kāpostu laukā. Viņš ir mazs, bet ņiprs, apķērīgs un Mīlestības pārpilns. Izbijusī untumainā Farsa princese Sisija, kurai apnicis princesēt Farsā un pieņemt tik daudz lēmumu, ir atbēgusi uz Zemi un izveidojusi savu biznesu — medšokolādes ražotni. Tehnolandes meitenīte Dota lielāko diennakts daļu pavada, rokoties virtuāļos, viņa atnācējas iepazīstina ar Zemes tehnoloģijām. Teo un Tui — īsti Zemes puikas un razbainieki — nepārtraukti kaitina Tīnu un, kā izrādās, nodarbojas arī ar ekonomisko spiegošanu. Izklaidīgajam Tīnas brālēnam Pralinē ir tikai viņam vien zināms bizness, kas nekavē viņu iejaukties visur, kur vien var. Pieklājīgā nāriņa Undo ir jūras valdnieka meita, kura pirms princesēšanas pienākumiem apceļo pasauli un pagaidām ir apmetusies vietējā ezerā.

Īpatnējie zemieši palīdz draudzenēm apgūt izdzīvošanas un uzvedības smalkās nianses uz Zemes, savukārt jaunos draugus atnācējas iepazīstina ar Visuma kārtību un likumiem. Katra Zemes ikdiena draudzenēm izvēršas pārsteigumu pilna. Kopā ar zemiešu draugiem viņas eksperimentē, piemēram, veido šūpoles no varavīksnes, kino — zālē vēro ziemeļblāzmu, filmē jautrākos notikumus un organizē filmu pirmizrādes, svin zemiešu svētkus, meklē fraktāļus un veido hologrammas.

Draugi pēta un izzina Piena Ceļa galaktiku, interesantākās un dīvainākās vietas uz Zemes, dodas zinātniskās ekspedīcijās uz Mēnesi, Marsu un Farsu, Cereru, Saturnu, Merkuru, pie Habla kunga un uz Gaismas drakona Eltara planētu. Viņi rada un izmanto jaunākās supertehnoloģijas, ceļo caur tārpejām un portāliem ar astroplānu, hiperplānu un toroplānu gan galaktikā, gan Zemes iekšienē — Telosā, pēta piramīdas Ēģiptē un nirst Pasaules okeāna dzīlēs.

Misijas laikā Solu, Juno un Ori nākas pielāgoties Zemes dzīvei. Draudzenes atrod savas nodarbes — Solu, kuru ātrās un neatkarīgās dabas dēļ Tīna iesaukusi par Kosmosa Spindzeli, tā ir zinātne, Juno ielauzās kino biznesā, bet Ori kļūst par modernu dizaineri —, tomēr ik pa laikam viņas atceras savu īsto Zemes misiju — palīdzēt paaugstināt Zemes vibrācijas un izplatīt visaptverošu Mīlestību. To viņas māca arī zemiešu draugiem. Un tas nav velti — draugi piedzīvo pārmaiņas sevī un attieksmē pret citiem: izrādās, Sisija vairs nav ārišķīga, untumaina princese, bet cēla būtne, kurai ļoti rūp draugu un Farsa nākotne, Teo un Tui draudzības labad pārtrauc spiegošanu, draugi iemācās izlīgt mieru un cienīt viens otru, Tīna nesavtīgi rūpējas par atnācējām, lai gan reizēm nonāk domstarpībās ar Solu. Bet Dēlīša Mīlestība augtin aug, un ar tās palīdzību viņš spēj radīt īstus brīnumus. Arī draudzenes nonāk pie būtiska secinājuma: dzīve uz Zemes nav nemaz tik garlaicīga, ja satiekas īstā kompānija.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.