Par mums

Mūsu misija ir izdot kvalitatīvas grāmatas un organizēt izzinošus, radošus pasākumus bērniem un jauniešiem, lai attīstītu domāšanu un radošumu, iedrošinātu sapņot un izzināt apkārtējo pasauli.

Mūsu stāsts... Seni draugi ar līdzīgām vērtībām un vēlmi iedegt dzirksti par izzināšanu dažus gadus loloja ideju par grāmatu izdošanu un izzinošiem pasākumiem, līdz 2022. gadā nodibināja uzņēmumu SIA “ZSC” – Zinātņu Sinerģijas Centrs.

Sadarbībā ar latviešu autoru RIZIN 2022. gadā izdevām pirmo grāmatu – “Solu Juno Ori misija” 1. daļu, kas pārstāv mazpazīstamu literatūras virzienu zinātniskā pasaka. Vēlējāmies neformālā veidā ieinteresēt bērnus, jauniešus un jebkura cita vecuma lasītājus izzināt – izzināt pasauli, Visumu, meklēt atbildes uz nezināmo, saskaroties ar grūtībām uzdrīkstēties, radīt un pasmieties. Misijas grāmatu sērijas to arī ietver – gan zinātniskos faktus par Visumu, Piena Ceļa galaktiku, Zemi, kurus atnācējas kopā ar Zemes draugiem noskaidro ekspedīcijās, gan jautras un humora pilnas sadzīviskas situācijas, kas veidojas vietējā kopienā vadot ikdienu, plānojot ekspedīcijas, svinot svētkus. Grāmatas varoņu savstarpējās attiecībās dominē mīlestība, cieņa, izpalīdzība, nesavtība, piedošana, godīgums un humors… caur šo grāmatu vēlamies, lai lasītāji, īpaši jau mazie lasītāji, ievēro un piedzīvo arī savā ikdienā šīs labās īpašības un lielāko spēku Visumā – Mīlestību.

Misijas grāmatas lasītāji interesējās, vai taps grāmata arī mazākiem lasītājiem – ar vairāk bildēm un mazāk teksta. Mums un autoram šī ideja iepatikās, vienojāmies ar Misijas grāmatas mākslinieci Gitu Treici par jaunu projektu un, kā Misijas meitenes saka, paldies Visumam, Gita piekrita un 2023. gadā tapa “Solu Juno Ori piedzīvojumi” 1. daļa. Piedzīvojumu grāmata tika veidota pēc Misijas grāmatas motīviem, ietverot 15 stāstus bilingvālā bilžu grāmatā – latviešu un angļu valodā, lai veicinātu valodu apguvi – Latvijā angļu valodu, bet diasporās – Latviešu valodu. Kad bērni būs izlasījuši Piedzīvojumu grāmatu, varoņi jau būs pazīstami, vieglāk un aizraujošāk būs lasīt lielo Misijas grāmatu, kurā šie un vēl daudzi citi stāsti aprakstīti detalizētāk. Grāmatā ietvertas radošo darbu lapas — lai lasītājs izpaustu sevi rakstniecībā un mākslā.

Mūsu sadarbības autors RIZIN turpina radīt grāmatu nākamās sērijas, tamdēļ komunikāciju un publisko pusi uzticējis izdevējiem. Autors ļoti priecājas par katru mazo un lielo lasītāju, kas noteikti sirdī ir arī sapņotāji, jo sapņojot mēs paceļamies it kā virs zemes, mēs redzam iespējas un risinājumus, mēs meklējam un izzinām un mums ir interesanti…

Dalība

2023. gadā ZSC kļuva par Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras biedru un Latvijas labums kampaņas dalībnieku.